Microsoft Türkiye’ ye Staj Başvuruları ve Süreçleri[2013]

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere Microsoft Türkiye’ ye staj başvurularının nasıl yapıldığını ve bu süreçlerde sizlerin izleyebileceği yolları anlatacağım.

Microsoft Yaz Okulu başvuruları Nisan-Mayıs ayları gibi açılıyor ve Haziran ayının ortaları gibi açıklanıyor. Önceki yıllar İstanbul’ un yanı sıra, Ankara ve İzmir’ de de Yaz Okulu açılıyordu. Bu sene bir değişiklik yapılarak sadece İstanbul ofisinde gerçekleşecek.  Microsoft Türkiye’ nin adresi ise; Levent Mah., Aydın Sk Bellevue Recidence No:7, Levent/Istanbul.

Microsoft Yaz Okulu 2013 bu sene 12 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Staj için gayet doğaldır ki uygulama geliştirmek için üzerinde Windows 8 Pro 64 Bit işletim sistemi, Visual Studio 2012 Pro, HyperV kurulu bir dizüstü bilgisayar gerekmektedir.

Staj programını başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için ise, devamsızlık yapmamanız ve staja başvururken önerdiğiniz rapordaki yazılım projenizi başarıyla tamamlayabilmiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca yaz okulunda anlatılan konular üzerine yapılacak dönem sonu sınavında başarılı olanlara Başarı Belgesi verilecektir.

Başvurular tipik adınız soyadınız gibi bilgilerinizin yanı sıra, Windows 8 ve Windows Phone 8 uygulamalarınız, teknik bir konuda yazdığınız blogunuz var ise sizi rakiplerinize göre bir adım daha öne taşıyor. Ayrıca “Yaz Okuluna Katılmayı Neden İstiyorsunuz?” sorusunu yanıtladığınız video nun linkini de başvuru yaparken vermeniz gerekiyor.

Kabul edildiğiniz takdir de başvuru yaptığınız mail adresinize bir mail ile kabul edildiğinize dair bir mail geliyor.

Ardından Facebook üzerinde kurulmuş olan Microsoft Yaz Okulu grubuna dahil oluyorsunuz ve daha çok haberler, etkinlikler, soru ve cevaplar burada online olarak tartışılıyor.

Staj boyunca elimden geldiği kadar blog yazmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur.

Not: Buradaki belirtilen tarihler bilgilendirme amaçlıdır. Gelecek seneler bu tarihler değişebilir. Microsoft Kampüs Türkiye Facebook adresinden https://www.facebook.com/mskampus takip edebilirsiniz.

Görüşmek üzere..