Microsoft Talent Explorer Programı
 
Microsoft Talent Explorer Programı ile içindeki yeteneği keşfet!
 
Microsoft Talent Explorer programı ile yüksek potansiyele ve yeteneğe sahip öğrencileri Microsoft’ta çalışmaya davet ediyoruz. Bu program çerçevesinde öğrencilere farklı departmanlarda gerçek projelerde deneyim kazanmanın yanı sıra; deneyimli Microsoft ekibi ile yol alacakları kariyer ve kişisel gelişim yolculuğu için de fırsat yaratıyoruz.
 
Microsoft Talent Explorer Programı ile genç yeteneklere Microsoft dünyasının hızlı, rekabetçi, keyifli, yenilikçi ve başarı dolu kapılarını açıyoruz!
 
Programa Katılım
Microsoft Talent Explorer Programı’na başvuruları https://careers.microsoft.com sitemizden 12 Nisan 2013 tarihine kadar alıyoruz. Değerlendirme süreci Nisan ayında başlıyor. Programa yönelik seçme ve yerleştirme süreci ise Haziran ayında tamamlanıyor.
 
Aradığımız kriterler:
·         Üniversite 2. ve 3. Sınıfta Okuyan (bir sonraki yıl, 3.ve 4.sınıfa geçecek olan öğrenciler)
·         Teknoloji Sektörüne İlgi Duyan
·         Çok İyi Derecede İngilizce Bilen
·         Öğrenmeye Açık, Başarma Azmi Olan, Sorumluluk Sahibi, Tutarlı, Dürüst, Kazanma Tutkusu Olan, Enerjisi yüksek,
·         Zorlayıcı Hedeflerin Üzerinden Gelebilecek, Yenilikçi, Sonuç Odaklı
·         Global kültüre ve hızlı değişime uyum sağlayabilen
 
Program:
Talent Explorer programı öğrencilerin uzun dönemli staj imkanı ile Microsoft Deneyimi elde edecekleri, gerçek projelerde sorumluluk alıp, Microsoft çalışanları ile omuz omuza ekip çalışması yapacakları, heyecanlı, eğlenceli bir o kadar da öğretici bir deneyim sağlıyor. Yüksek performans ve potansiyelini sergileyen öğrenciler kendi sorumluluklarının yanı sıra kendilerine verilen ortak bir projede yer alarak staj sonunda uluslararası bir staj kazanma fırsatı da elde edecekler.
Staj boyunca yöneticilerinden koçluk ve geribildirim alarak farklı gelişim fırsatları ile tanışacaklar. Mezuniyet döneminde Microsoft’un Global yetenek programı MACH( Microsoft Academy for College Hires) için öncelikli başvuru fırsatı elde edecekler.
Microsoft Talent Explorer
talent-explorer-afis-e1331722272740