Herkese Merhabalar arkadaşlar;

Bugün katıldığım Live WebCast: Bing Search Summit’ e yıllardır kullandığım Bing‘ in her geçen gün daha da büyüdüğünü ve tamamen kullanıcı dostu bir arama motoru olduğunu belgeler ile daha iyi anladım. Aynı zamanda arama kalitesi olarak, gerek uzman hakimlerin gerekse de kullanıcıların arama sonucundan aldığı memnuniyet diğer arama motorlarına göre kat kat yüksek. Zaten şuanda piyasada Bing’ in rakibi olarak Google’ u görebiliriz. WebCast’ teki istatistliklerde Google’ a mukayeseli bir şekilde anlatıldı, farklar ve liderliğimiz gösterildi.

Konuşmaya ilk Bing Genel Müdürü Adam Sohn başladı ve kısaca nelerden bahsedileceğini anlattı.

Hemen ardından Bing’ in Vizyonundan Qi Lu bahsetti.

Ardından Bing Arama Development’ da Kurumsal Başkan Yardımcısı Harry Sham ile internetteki çeşitli istatistlikler anlatıldı, ve sonuçlar gördüğünüz gibi 🙂 :

Bu arada, Facebook’ ta yerinizi bildirirken Facebook’ un Bing Map’ ı kullandığını biliyor olduğunuzu düşünerek yazıma devam ediyorum..

Sonrasında Program Yönetiminde Kurumsal Başkan Yardımcısı olan Derrick Connell konuşmasını yaptı. Windows 8 ile Bing’ inde Metro bir kaç özelliğin geleceğinden bahsetti ve bu konu da gerçekten heyecanlı olduğunu kaydetti.

Ardından Facebook’ ta Platform Ortaklığı Yöneticisi Ethan Beard ile Bing ile olan ortaklık üzerinden biraz bahsederek sonrasında canlı olarak Facebook’ ta çeşitli örneklemeler ile Bing Map gösterildi. Aynı zamanda Windows 8 Consumer Preview üzerinde Facebook ve Bing Map’ in mükemmel uyumu ve hızı gösterildi.

Windows Phone 7 üzerinde de Bing tanıtıldıktan sonra soru ve cevap kısmına geçilerek WebCast’ imiz sona erdi.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..